Blog Archives

Jak uchronić dach przed zimnem?

Kiedy kupujemy lub budujemy dom, naszym głównym zadaniem będzie zadbanie o jego najważniejsze elementy. Jednym z nich jest zrobienie termoizolacji dachu – w przeciwnym wypadku będziemy stale trząść się z zimna. Jeżeli dom jest w stanie sam chronić się przed niepotrzebną utratą ciepła, to możemy go z powodzeniem nazwać domem energooszczędnym. Dzięki temu w zimie dom jest ciepły, a w lecie na poddaszu pojawia się chłód. Wszystko to sprawia, że dom będzie nas o wiele mniej kosztował. Co jednak ma największy wpływ na termoizolację? Przede wszystkim materiał, z jakiego została ona wykonana. W obecnych czasach najchętniej stosowana jest wełna mineralna lub szklana. Każda z nich ma takie właściwości, że jest idealnym materiałem na ogrzewanie. Przede wszystkim potrzebujemy warstwy, która będzie odpowiednio gruba. Tę warstwę musimy ułożyć pomiędzy krokwiami, pod membrana dachową, a później dodatkowo obudować ją jeszcze płytą gipsowo-kartonową. Kolejną rzeczą jest materiał posiadający lub nie zdolność do przepuszczania pary wodnej. W przypadku folii, która ma niski parametr przepuszczalności, to pomiędzy folią a warstwą ocieplenia należy zostawić niewielką szczelinę. Jeżeli bowiem tego nie zrobimy, to na naszym ociepleniu pojawi się nieprzyjemna wilgoć. Skutki są opłakane, a naprawa całego ocieplenia nie tylko uciążliwa, a po prostu bardzo kosztowna. Najgorzej, gdy zagnieździ się niebezpieczny grzyb.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Panele do mieszkania

Kiedy ludzie urządzają mieszkanie, na samym początku muszą dobrać do niego odpowiednie panele. Niektórzy kierują się tylko tym, jak będą one wyglądały ze strony wizualnej. Tak jak i w każdym innym przypadku – patrzenie tylko i wyłącznie przez pryzmat wyglądu jest rzeczą bardzo niewłaściwą. Na samym początku powinniśmy przecież zapoznać się z technicznymi parametrami, dzięki czemu żaden sprzedawca już nas nie oszuka. W przypadku paneli najważniejszym kryterium jest twardość oraz klasa ścieralności. Dzięki temu możemy precyzyjnie określić, do jakiego rodzaju pomieszczeń dane panele w ogóle się nadają. A zatem, zadajmy sobie pytanie: czy te panele posłużą do wyłożenia schodów, pokoju dziennego, sypialni czy też kuchni? W zależności od pomieszczenia, takie powinny być dobrane fizyczne wielkości. Na przykład, jeżeli szukamy paneli do pomieszczenia takiego jak kuchnia czy łazienka i wiemy, że wilgotność tutaj przekracza 70% – to w ogóle powinniśmy z paneli zrezygnować. Niektóre panele przeznaczone są do pomieszczeń domowych, inne też zwane są panelami kontraktowymi, czyli takimi, które powinny być położone w pomieszczeniach, w których codziennie przebywa spora grupa osób. Mogą być to wszystkie te pomieszczenia, które oddane są do użytku publicznego. Jeżeli chcesz się nauczyć to rozróżniać, to powinieneś zapoznać się z pojęciem klasy używalności. To ona powie Ci, czy panele nadają się do mieszkania.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Właściwości różnych posadzek

Zanim zamontujemy w naszym zakładzie dana posadzkę, powinniśmy zapoznać się z szerokimi właściwościami prezentowanymi przez poszczególne materiały, z jakich dana posadzka mogła zostać wykonana. Bardzo dużą popularnością cieszą się posadzki żywiczne. Mogą być one epoksydowe, poliuretanowe bądź epoksydowo-poliuretanowe. Jeżeli chcemy sprawić, by nasza posadzka dodatkowo była antypoślizgowa, to powinniśmy zastosować względem niej specjalne kruszywo kwarcowe. Kruszywa takowe maja różne frakcje – poprzez dobór odpowiedniej frakcji możemy uzyskać konkretny stopień szorstkości. Są miejsca, w których antypoślizgowość ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa – może być to w takich zakładach produkcyjnych jak piekarnia. W takich posadzkach bardzo istotne jest to, że nie ma w nich fug. Dzięki temu wzrasta ich izolacyjność, a żadne substancje nie maja po prostu prawa przeniknąć i zniszczyć naszą podłogę. Jeżeli kładziemy posadzkę polimerowa, to musimy być przygotowani na… znacznie mniejszy wysiłek niż położenie płytek ceramicznych. Nie trzeba tutaj niczego docinać, dopasowywać. Co więcej, kiedy nakładamy płytki ceramiczne musimy byc gotowi na to, że będą one mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Na płytce ceramicznej z łatwością pojawią się różne pęknięcia, wgniecenia, zarysowania. W późniejszym czasie wszystkie te uszkodzenia ewoluują i przybierają zupełnie nową, bardziej odrażającą formę.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!