Tag Archives: pomoc w pracach domowych radom

Styropian czy tez wełna?

Styropian oraz wełna mineralna są materiałami, przy pomocy których powszechnie dokonuje się ociepleń budynków. Jak zatem dokonać wyboru pomiędzy tymi materiałami? Który z nich będzie lepszy dla naszych potrzeb? Przede wszystkim musimy zastanowić się nad ich właściwościami. Jeżeli wybierzemy wełnę, to musimy mieć świadomość, że do wyboru będziemy mieć dwa rodzaje wełny. Jedna jest lamelowa oraz o zaburzonym układzie włókien. Podczas robienia ociepleń nie używa się w ogóle mat wełnianych, natomiast płyt o określonej grubości – 8, 10, 12 cm. Oczywiście w zależności od grubości, tak bardzo wełna będzie nas chroniła przed zimnem. Przejdźmy jednak do styropianu. W budownictwie stosuje się styropian samogasnący. Dzięki jego właściwościom możemy się spodziewać, że będzie on wyjątkowo lekki, odporny na wilgoć, a przede wszystkim bardzo łatwy w procesie obrabiania. Wydawałoby się zatem, że powinniśmy się łatwo zdecydować własnie na styropian. Tymczasem nie jest to takie proste przez wzgląd na inne właściwości. Ma on bowiem słabe parametry akustyczne, praktycznie nie przepuszcza pary wodnej. Wszystko to w przeciwieństwie do wełny mineralnej, która parametry akustyczne ma naprawdę zadowalające i nie pozwala parze wodnej na zbyt długie przebywanie w naszym domu, a co za tym idzie – panuje w nim mniejsza wilgoć. Wilgoć wiąże się z ryzykiem powstania na naszych ścianach niebezpiecznego grzyba.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Aby osłonić taras

Sposobem na osłonięcie tarasu przed słońcem może być zamontowanie pergoli. Pergola jest swoistym rodzajem markizy. Od markizy różni się zamontowanymi na stałe bocznymi prowadnicami oraz umieszczonymi z przodu nogami podporowymi. Stosując pergolę jako ochronę tarasu przed słońcem osłonimy taras zarówno od góry, jak też z przodu. Pomiędzy sobą pergole różnią się sposobem, w jaki jest w nich naciągnięta tkanina. Dostępne są więc pergole, w których tkanina naciągana jest w sposób grawitacyjny oraz pergole, w których naciąg tkaniny odbywa się dzięki gazowym sprężynom. W pergolach, w których został zastosowany system grawitacyjny materiał rozwija się pod ciężarem przedniego profilu. Do przesuwania materiału służą boczne prowadnice. Pergole te możemy obsługiwać przy pomocy korby, a więc ręcznie. Dostępne są także pergole do obsługi, których zamontowany został system elektryczny. Pergole ze sprężynami gazowymi są obsługiwane elektrycznie. Mogą zostać wzbogacone o automatykę pogodową. Jeszcze innym rodzajem pergoli są pergole z profilami nośnymi. W tego typu pergolach porusza się jedynie ich poszycie. Tego typu pergole mogą zacieniać taras jedynie od góry. Jako całoroczna osłona tarasu sprawdzi się pergola tarasowa o przeszklonym dachu. W tego typu pergoli tarasowej dach wykonywany jest ze szkła laminowanego. Szkło to jest całkowicie bezpieczne nawet, kiedy pada grad. Pergolę z oszklonym dachem można połączyć z pergolą sterowaną gazowymi sprężynami.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!