Tag Archives: opieka nad osobami chorymi mazowieckie

Metoda BSO, przygotowania

Jak możemy ocieplać nasze domy metodą BSO? Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z tym, jak powinny przebiegać przygotowania do zrobienia tegoż ocieplenia. Na samym początku trzeba umieć zająć się odpowiednio podłożem. Należy go oczyścić, sprawić by było stabilne. Przyjrzyj się, czy od strony ściany do podłoża nie przylega stary tynk. Może on łatwo zniweczyć efekty Twojej pracy, dlatego też trzeba go jak najszybciej usunąć. Później oceniamy, jaki jest stan podłoża oraz, czy występują na nim uwypuklenia. Wszystkie nierówności terenu należy przed ocieplaniem usunąć i wyrównać. Następnie powinno nastąpić gruntowanie powierzchni izolacyjnej, a później sprawdzamy wytrzymałość. Sprawdźmy, jak wygląda sprawa z materiałem izolacyjnym – przede wszystkim chodzi tutaj o jego przyczepność. Spróbujmy oderwać materiał od ściany. Co się stało? Jeżeli materiał odejdzie łatwo, po prostu się oderwie, to znaczy, że wszystkie wcześniejsze etapy wykonałeś źle i podłoże jest źle przygotowane. Jeżeli jednak materiał izolacyjny zostanie rozerwany w połowie, a reszta pozostanie na miejscu, to możemy być z siebie dumni. Oznacza to, że cale podłoże do ocieplenia zostało przygotowane prawidłowo i nic nie musimy już teraz poprawiać. Izolacja powinna być trwała oraz bezpieczna dla naszego zdrowia. Po przejściu tego etapu i zakończywszy go sukcesem, możemy spróbować pójść dalej, aż do kolejnych czynności.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

O schodach monolitycznych

Wśród rodzajów schodów, które mogą zostać wykonane w domu jednorodzinnym znajdują się schody monolityczne. W odróżnieniu od popularnych schodów żelbetowych, które wykonuje się przed zabetonowaniem stropu, schody monolityczne wykonuje się w momencie, kiedy strop jest już gotowy. Dolne i górne zbrojenie stropu jest częścią schodów monolitycznych. W przypadku wykonywania prostych schodów monolitycznych w pierwszej kolejności układa się deskowanie z desek ułożonych równolegle do biegu schodów. Następnym krokiem jest podparcie deskowania za pomocą rozmieszczonych w odległości jednego metra stempli. Następny krok przy wykonywaniu schodów monolitycznych to wykonanie szalunków pod przyszłe stopnie schodów. Po wykonaniu tych szalunków należy je przymocować do ścian klatki schodowej. Mocowanie szalunków odbywa się po wcześniejszym zamontowaniu do ścian pionowych desek. Szerokość tych desek będzie szerokością stopni przyszłych schodów. Najczęściej wykonuje się schody monolityczne o konstrukcji płytowej. Schody o tej konstrukcji wymagają wykonania dwóch rodzajów zbrojenia: zbrojenia głównego i zbrojenia poprzecznego. W projekcie architektonicznym domu określony jest rodzaj i średnica prętów, jakie mają zostać użyte na zbrojenie. Rodzaju i średnicy prętów nie możemy samowolnie zmienić. Do wykonania schodów monolitycznych powinno się używać betonu B15, możliwe jest także użycie betonu B20. Najlepiej jest wylać schody w ciągu jednego dnia.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!