Tag Archives: mieszkania do wynajęcia dąbrowa górnicza

Dobry certyfikat LEED

Dzięki pewnemu systemowi certyfikacji, nazywanej jako LEED, mamy możliwość oceny, które budynki są bardziej przyjazne względem środowiska (a zatem więcej warte), a które nieco mniej. LEED jest tego najbardziej popularnym przykładem. Dzięki niemu możemy w sposób obiektywny ocenić, czy budynek jest dla środowiska przyjazny czy też nie. Jakie są kryteria, względem których możemy ocenić daną budowlę? To przede wszystkim kategoria „Energia i atmosfera” oraz „Energia odnawialna”. Osoby oceniające patrzą na efektywność projektu pod względem poziomu wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych oraz tego, w jakim procencie zastępuje ona energie ze źródeł dla nas standardowych. Ważne jest tez to, jaki procent energii zużywanej cały czas w danym gospodarstwie stanowi ta energia, która pochodzi ze źródła odnawialnego. Ważna jest zatem nie tylko ta proporcja, ale i rodzaj budynki. Jak architekci mogą sprawić, że ich budynek otrzyma jak największą notę? Tak naprawdę mają do wykorzystania naprawdę sporo różnych rozwiązań. Jednym z nich jest wykorzystanie promieniowania słonecznego. W porównaniu do innych metod, ta jest nie tylko bardzo łatwa, ale i efektywna. Systemy solarne można bowiem umieścić na dachach i elewacjach, dzięki czemu będą one zbierać energię darmową, a następnie konwertować ją na energię elektryczną. Jeżeli chcemy, by w naszym domu również użytkowane było coś takiego, wystarczy zaopatrzyć się w panele fotowoltaniczne.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Styropian czy tez wełna?

Styropian oraz wełna mineralna są materiałami, przy pomocy których powszechnie dokonuje się ociepleń budynków. Jak zatem dokonać wyboru pomiędzy tymi materiałami? Który z nich będzie lepszy dla naszych potrzeb? Przede wszystkim musimy zastanowić się nad ich właściwościami. Jeżeli wybierzemy wełnę, to musimy mieć świadomość, że do wyboru będziemy mieć dwa rodzaje wełny. Jedna jest lamelowa oraz o zaburzonym układzie włókien. Podczas robienia ociepleń nie używa się w ogóle mat wełnianych, natomiast płyt o określonej grubości – 8, 10, 12 cm. Oczywiście w zależności od grubości, tak bardzo wełna będzie nas chroniła przed zimnem. Przejdźmy jednak do styropianu. W budownictwie stosuje się styropian samogasnący. Dzięki jego właściwościom możemy się spodziewać, że będzie on wyjątkowo lekki, odporny na wilgoć, a przede wszystkim bardzo łatwy w procesie obrabiania. Wydawałoby się zatem, że powinniśmy się łatwo zdecydować własnie na styropian. Tymczasem nie jest to takie proste przez wzgląd na inne właściwości. Ma on bowiem słabe parametry akustyczne, praktycznie nie przepuszcza pary wodnej. Wszystko to w przeciwieństwie do wełny mineralnej, która parametry akustyczne ma naprawdę zadowalające i nie pozwala parze wodnej na zbyt długie przebywanie w naszym domu, a co za tym idzie – panuje w nim mniejsza wilgoć. Wilgoć wiąże się z ryzykiem powstania na naszych ścianach niebezpiecznego grzyba.

Bardzo serdecznie zapraszam Was na mojego bloga! Mam na imię Korneliusz i od zawsze chciałem prowadzić bloga. Na szczęście udało mi się to i teraz mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nieruchomości! Pozdrawiam bardzo serdecznie!